“Nuk ka përfunduar ende asgjë” – Kessie paralajmëron Arsenalin

22:35 | 9 Mars 2018

Mesfushori i AC Milan, Franck Kessie ka paralajmëruar Arsenalin rreth ndeshjes së ardhshme kthyese pas disfatës zhgënjyese të “Rossonerëve” mbrëmjen e kaluar në San Siro.

Arsenali siguroi fitore me rezultat 2 me 0 në takimin e parë të zhvilluar në kuadër të UEFA Evropa Ligës, transmeton portali arbresh.info. Skuadra nën udhëheqjen e trajnerit Arsene Wenger siguroi epërsinë me golin e shënuar nga Henrikh Mkhitaryan, por Aaron Ramsey dyfishoi rezultatin një minutë pa përfunduar koha shtesë e pjesës së parë.

Pas disfatës së parë të Milanit që nga 23 dhjetori i muajit dhjetor, Kessie ka bërë të qartë se nuk ka përfunduar ende asgjë.

“Sa besoni në një rikthim në takimin e dytë? Në futboll, gjithçka është e mundur”, ka fillimisht thënë mesfushori.

“Në ndeshjen e fundit ndërmjet Milanit dhe Arsenalit, Milani fitoi 4 me 0 në shtëpi dhe më pas humbi 3 me 0 në Londër. Pasi ne kemi humbur në shtëpi, kjo mund t’i ndodhë edhe atyre. Ndeshja është ende e hapur”

Takimi i dytë ndërmjet dy gjigantëve evropian zhvillohet të enjten e javës së ardhshme duke filluar nga ora 21:05./arbresh.info/